EBRAR AHŞAP YAPI
Ahşap Merdiven
AHŞAP EV - KÜTÜK EV

EBRAR AHŞAP YAPI
Ahşap Merdiven
AHŞAP EV - KÜTÜK EV
  • Ahşap Ev
  • AHŞAP KORKULUK
  • AHŞAP KAMELYA
  • Ahşap Pergule
  • Ahşap Merdiven

      

Ahşap Ev modelleri ve fiyatları hakkında bilgi alın... Tel:0 532 401 29 42 - EBRAR AHŞAP - Kütük ev ustası

       

Ahşap korkuluk talepleriniz içim bizi arayın... Bursa Ebrar Ahşap Yapı   Tel:0 532 401 29 42

bursa ahşap kamelya  ahşap kamelya Ebrar Ahşap  ahşap kamelya fiyatları  ahşap kamelya modelleri

Ahşap Kamelya ustası Nail Usta - Bursa Ebrar Ahşap Tel: 0 532 401 29 42 - Ahşap talepleriniz için TALEP FORMU-nu gönderiniz...

Ahşap pergoule bursa   ahşap pergule ustası   bursada ahşap pergule ustası   ahşap pergule bursa

Ahşap Pergole Talepleriniz, fiyat ve modelleri için bizi arayın:  0 532 401 29 42 Bursa Ebrar Ahşap

bursa ahşap merdiven ustası   ahşap merdiven örnekleri   ahşap merdiven ustası   bursa ahşap merdiven ustası

Ahşap merdiven modelleri ve fiyatları hakkında bilgi alın... Tel:0 532 401 29 42 - EBRAR AHŞAP YAPI Bursa

Ahşap hakkında Bunları Biliyormuydunuz?

- Ahşap yapılarda yaşayanların fizyolojik ve psikolojik açıdan kendilerini çok daha sağlıklı hissettiklerini?
- Ahşabın, insanla birlikte soluk aldıgını, romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozuklukları üzerinde olumlu etkileri olduğunu?
- Japon deprem uzmanlarının, tüm dünyada depreme karşı en dayanıklı yapının Osmanlı ashap karkas sistemi oldunuğunu açıkladıklarını?
- 1894 İstanbul depreminde, kalitesiz ahşap yapıların bile yıkılmadığını, yanlarındaki güzel,yeni ve demirle başlanmış kargır yapıların tümüyle yıkıldığını?

- ABD’deki konutların yaklaşık %90’ının ahşap olduğunu?

- Şiddetli bir deprem sonrasında hasar gören betonarme bir yapının yıkılmak zorunda olduğunu, hasar gören ahşap bir yapının ise kısa sürede onarılıp, tekrar içinde yaşanabileceğini?

- Betonarme-karkas dışında kalan tüm yapım sistemlerinde, zaman içinde hasar gören taşıyıcı elemanların, yapı tümüyle yıkılmadan onarılabildiğini, hatta değiştirilebildiğini?
- Ahşap yapıların çok hafif olduğunu, kolay çökmediğini, çökse bile içinde bulunanları öldürmediğini?
- Bir depremde başlıca ölüm nedeninin betonun ağırlığı olduğunu?
- Betonarmenin, ahşaba göre 5 misli, çeliğin 13 misli ağır olduğunu?
- Marmara ve bolu depremlerinde ahşap yapılarda yaşayanlardan hiç kimsenin yaşamını yitirmediğini?
- Tarihten günümüze ulaşan en güzel sarayların, tapınakların ve diğer görkemli yapıların hiçbirinde beton kullanılmadığını ve binlerce yıldır ayakta kaldıklarını?
- 1225’te Ren Nehrine yapılan ahşap Basel köprüsünün 1903 yılına dek 774 hizmet verdiğini?
- 13’üncü ve 14’üncü yüzyıllarda yapılan, ahşap kolon ve çatıları olan Kastamonu, Mahmutbey, Beyşehir, Eşrefoğlu ve Afyon Ulu camilerinin, özel bir bakım yapılmaksızın 600-700 yıldır ayakta olduğunu?
- Dünyanın en büyük tarihi üç ahşap yapısından bir tanesinin, 100 metre boyu ve sekiz katlı bir binaya eşdeğer yüksekliğiyle tam 100 yıldır ayakta olan Büyükada’daki Rum Yetimhanesi olduğunu?
- 1970’da ahşap kullanılarak ve hiçbir taşıyıcı eleman olmaksızın 108 metre “açıklığa” ulaşıldığını, bugün bu açıklığın 250 metreye ulaştığını?
- Yangına dayanıklı olduğu için, dünyanın önde gelen mimarlarının ahşabı çeliğe yeğlediklerini?
- Bir yangın sırasında, gerekli kesitin biraz daha büyüğü kullanıldığında, dıştaki kömürleşen tabakanın iç ahşabın yanmasını geciktirdiğini?
- Bir yangın sırasında, çelik bir çatının 600 dereceden sonra çökme riskinin belirdiğini ve 15 dakika içinde çökebileceğini, buna karşılık ahşap bir çatının ortalama 1 saat ayakta kalabildiğini ve bu yüzden insanların canlarını kurtarma zamanlarının olduğunu?
- Ahşabı, yapı sektöründe kullanan ülkelerde ormanların küçülmediğini, tersine bilimsel bir yaklaşım ve koruma anlayışı ile büyümekte olduğunu?
- ABD’lilerin, yaşadığı topraklar üzerinde yalnızca 200 yıldır ev yaptıklarını, Anadolu’da ise 10 bin yıldır geleneksel yöntemlerle ev yapıldığını?
- ABD’lilerin depreme karşı yaşam güvercinleri için, Anadolu insanının binlerce yıldır tanıdığı uyguladığı ve 1940’lara dekte sürekli geliştirdiği ahşap-karkas yapı sistemini yaygın biçimde kullandıklarını?
- Bugün gerekli önlemler alınır, ahşaba dönülürse ve doğa da bize 20 yıl “avans” verirse, Türkiye’nin tüm deprem riskinden 20 yıl içerisinde tümüyle kurtulacağını?

AHŞAP - TALEP FORMU

Ahşap Çalışmalarımız